  • VJ1111D151FXGAJ
VJ1111D151FXGAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ1111D151FXGAJ
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1111D151FXGAJ
Package:
Datasheet:
VJ1111D151FXGAJ
Description:
150pF Ceramic Capacitor 1%
Step5Bar-code shipping tag
VJ1111D151FXGAJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Case Code (Metric)
    2828
  • Case Code (Imperial)
    1111
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.59mm
  • Length
    2.98mm
  • Width
    2.79mm