  • VJ0805Y474JXJTW1BC
VJ0805Y474JXJTW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y474JXJTW1BC
HK JDW NO:
877-VJ0805Y474JXJTW1BC
Description:
VJ 0.47μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1687
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y474JXJTW1BC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm