  • VJ0805Y122KXBAC
VJ0805Y122KXBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805Y122KXBAC
HK JDW NO:
877-VJ0805Y122KXBAC
Datasheet:
VJ0805Y122KXBAC
Description:
VJ 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805Y122KXBAC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    VJ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm