  • VJ0805A8R2GFAMC
VJ0805A8R2GFAMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A8R2GFAMC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0805A8R2GFAMC
Package:
0805
Datasheet:
VJ0805A8R2GFAMC
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A8R2GFAMC
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C