  • VJ0805A100KXAMC
VJ0805A100KXAMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0805A100KXAMC
HK JDW NO:
877-VJ0805A100KXAMC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
VJ0805A100KXAMC
Description:
VJ 10pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0805A100KXAMC
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    870μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm