  • VJ0603A390KECAO
VJ0603A390KECAO
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A390KECAO
HK JDW NO:
877-VJ0603A390KECAO
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
VJ0603A390KECAO
Description:
VJ 39pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A390KECAO
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    39pF
  • Thickness (Max)
    0.038 0.97mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%