  • VJ0603A2R7DFAAC
VJ0603A2R7DFAAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A2R7DFAAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ0603A2R7DFAAC
Package:
0603
Datasheet:
Description:
2.7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A2R7DFAAC
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    SILVER PALLADIUM
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    18.52%
  • Negative Tolerance
    18.52%
  • Height
    0.94mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm