  • VJ0603A221JXQCW1BC
VJ0603A221JXQCW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A221JXQCW1BC
HK JDW NO:
877-VJ0603A221JXQCW1BC
Description:
VJ 220pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A221JXQCW1BC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm