  • VJ0603A1R2DXXPW1BC
VJ0603A1R2DXXPW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A1R2DXXPW1BC
HK JDW NO:
877-VJ0603A1R2DXXPW1BC
Description:
VJ 1.2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A1R2DXXPW1BC
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1.2pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    950μm
  • Length
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm