  • VJ0603A100GXJPW1BC
VJ0603A100GXJPW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ0603A100GXJPW1BC
HK JDW NO:
877-VJ0603A100GXJPW1BC
Description:
VJ 10pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0603A100GXJPW1BC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm