  • VJ0505D0R2VXPAJ
VJ0505D0R2VXPAJ
advertisement
Manufacturer No:
VJ0505D0R2VXPAJ
HK JDW NO:
877-VJ0505D0R2VXPAJ
Package:
0505 (1313 Metric)
Datasheet:
VJ0505D0R2VXPAJ
Description:
VJ QUAD HIFREQ 0.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0505D0R2VXPAJ
  • Package / Case
    0505 (1313 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Series
    VJ QUAD HIFREQ
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.2pF
  • Case Code (Metric)
    1313
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    1.397mm
  • Width
    1.397mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm