  • VJ0402A680JNAAJ00
VJ0402A680JNAAJ00
advertisement
Manufacturer No:
VJ0402A680JNAAJ00
HK JDW NO:
877-VJ0402A680JNAAJ00
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
VJ0402A680JNAAJ00
Description:
VJ 68pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Epoxy Mountable, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC, Epoxy 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ0402A680JNAAJ00
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Epoxy Mountable, Non-Magnetic
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    68pF
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm