  • VI-20J-EY-F4
VI-20J-EY-F4
advertisement
Manufacturer No:
VI-20J-EY-F4
HK JDW NO:
834-VI-20J-EY-F4
Step5Bar-code shipping tag
VI-20J-EY-F4
  • Operating Temperature
    -10°C~85°C
  • Series
    VI-200™ (50W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx1.86W x 1.05 H 116.8mmx47.2mmx26.7mm
  • Power (Watts)
    50W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    TUV, UL
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    1.39A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    10V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Height
    26.67mm