  • VHK50W-Q24-S24
VHK50W-Q24-S24
advertisement
Manufacturer No:
VHK50W-Q24-S24
HK JDW NO:
193-VHK50W-Q24-S24
Datasheet:
VHK50W-Q24-S24
Description:
CONVERTER DC-DC 24V 2.08A 50W
Step5Bar-code shipping tag
VHK50W-Q24-S24
  • Height
    38.1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Series
    VHK50W (50W)
  • Size / Dimension
    4.23Lx4.01W x 1.50 H 107.5mmx101.8mmx38.0mm
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Output Power
    50W
  • Current - Output 1
    2.08A