  • VHK100W-Q48-S15
VHK100W-Q48-S15
advertisement
Manufacturer No:
VHK100W-Q48-S15
HK JDW NO:
193-VHK100W-Q48-S15
Datasheet:
VHK100W-Q48-S15
Description:
CONVERTER DC/DC 15V 6.7A 100W
Step5Bar-code shipping tag
VHK100W-Q48-S15
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Efficiency
    86.5%
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    6.7A
  • Output Power
    100W
  • Height
    38.1mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    VHK100W (100W)
  • Size / Dimension
    4.23Lx4.01W x 1.50 H 107.5mmx101.8mmx38.0mm