  • VF-S320-18A-CFS-1
VF-S320-18A-CFS-1
advertisement
Manufacturer No:
VF-S320-18A-CFS-1
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VF-S320-18A-CFS-1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VF-S320-18A-CFS-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Efficiency
    83 %
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    17.78A
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Power Dissipation-Max
    320W
  • Height
    39.37mm
  • Length
    177.8mm
  • Width
    101.6mm