  • VEJ3R3M1JTR0506
VEJ3R3M1JTR0506
advertisement
Manufacturer No:
VEJ3R3M1JTR0506
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VEJ3R3M1JTR0506
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.3μF Capacitor 20% 17mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VEJ3R3M1JTR0506
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2121
  • Ripple Current
    17mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    4.3mm
  • Length
    5.7mm