  • VE680M1CTR0605
VE680M1CTR0605
advertisement
Manufacturer No:
VE680M1CTR0605
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VE680M1CTR0605
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
68μF Capacitor 20% 89mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VE680M1CTR0605
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Ripple Current
    89mA
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.3mm