  • VCM5222-743-15A
VCM5222-743-15A
advertisement
Manufacturer No:
VCM5222-743-15A
HK JDW NO:
3062-VCM5222-743-15A
Package:
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
7.43mH Toroidal Comm. Mode Choke
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VCM5222-743-15A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 4 PC Pin
  • Mfr
    Allied Components International
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    VCM5222-743-15A
  • Size / Dimension
    2.051" Dia (52.10mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Current Rating (Max)
    15A
  • Inductance @ Frequency
    7.43 mH @ 10 kHz
  • Voltage Rating - DC
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    2.051" (52.10mm)