  • V80701500000G
V80701500000G
advertisement
Manufacturer No:
V80701500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-V80701500000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.300 7.62mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Male Pins V8 Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
V80701500000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    V8
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    7
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Insulation Height
    0.591 15.00mm
  • Termination Style
    Screw - Leaf Spring, Wire Guard
  • Number of Levels
    1
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    12-24 AWG
  • Current - UL
    20A
  • Torque - Screw
    0.45 Nm (4.0 Lb-In)