  • V72B28M250BS
V72B28M250BS
advertisement
Manufacturer No:
V72B28M250BS
HK JDW NO:
834-V72B28M250BS
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V72B28M250BS
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (250W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    250W
  • Max Power Dissipation
    250W
  • Base Part Number
    V72B28M250
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    8.93A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Input Voltage-Nom
    72V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm