  • V72A28C400B2
V72A28C400B2
advertisement
Manufacturer No:
V72A28C400B2
HK JDW NO:
834-V72A28C400B2
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V72A28C400B2
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    Maxi (400W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Base Part Number
    V72A28C400
  • Efficiency
    88.4%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    110V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    14.28A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Input Voltage-Nom
    72V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm