  • V71772500000G
V71772500000G
advertisement
Manufacturer No:
V71772500000G
HK JDW NO:
48-V71772500000G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Green 1 Levels Through Hole Header, Female Sockets V7 Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
Step5Bar-code shipping tag
V71772500000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Feature
    Mating Flange, Retention Latches
  • Number of Positions
    17
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.748 19.00mm
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    10A