  • V48C5M75BG2
V48C5M75BG2
advertisement
Manufacturer No:
V48C5M75BG2
HK JDW NO:
834-V48C5M75BG2
Package:
Quarter Brick
Step5Bar-code shipping tag
V48C5M75BG2
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    75W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Max Power Dissipation
    75W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V48C5M75
  • Pin Count
    7
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P7
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    UL, CSA, TUV
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    15A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Height
    15.748mm