  • V300B36M150BL3
V300B36M150BL3
advertisement
Manufacturer No:
V300B36M150BL3
HK JDW NO:
834-V300B36M150BL3
Step5Bar-code shipping tag
V300B36M150BL3
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300B36M150
  • Efficiency
    87.2%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    4.17A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm