  • V300A8H300BS2
V300A8H300BS2
advertisement
Manufacturer No:
V300A8H300BS2
HK JDW NO:
834-V300A8H300BS2
Step5Bar-code shipping tag
V300A8H300BS2
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (300W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Efficiency
    84.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    37.5A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm