  • V300A36C500BG3
V300A36C500BG3
advertisement
Manufacturer No:
V300A36C500BG3
HK JDW NO:
834-V300A36C500BG3
Step5Bar-code shipping tag
V300A36C500BG3
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    Maxi (500W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    500W
  • Max Power Dissipation
    500W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V300A36C500
  • Efficiency
    88.4%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    375V
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    13.89A
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Voltage - Input (Min)
    180V
  • Input Voltage-Nom
    300V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm