  • V28C48T100BN3
V28C48T100BN3
advertisement
Manufacturer No:
V28C48T100BN3
HK JDW NO:
834-V28C48T100BN3
Step5Bar-code shipping tag
V28C48T100BN3
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Efficiency
    79.7%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    2.08A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    28V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    36.83mm