  • V24B3V3C150BS2
V24B3V3C150BS2
advertisement
Manufacturer No:
V24B3V3C150BS2
HK JDW NO:
834-V24B3V3C150BS2
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V24B3V3C150BS2
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    9
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V24B3V3C150
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Approval Agency
    UL, TUV, CE
  • Efficiency
    81.2%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    45.45A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    13.716mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    55.9mm