  • V24A28T500BF2
V24A28T500BF2
advertisement
Manufacturer No:
V24A28T500BF2
HK JDW NO:
834-V24A28T500BF2
Step5Bar-code shipping tag
V24A28T500BF2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
  • Power (Watts)
    500W
  • Max Power Dissipation
    500W
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    9
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    17.86A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    13.716mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (500W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm