  • V110B5C100BS
V110B5C100BS
advertisement
Manufacturer No:
V110B5C100BS
HK JDW NO:
834-V110B5C100BS
Step5Bar-code shipping tag
V110B5C100BS
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MINI (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • Pbfree Code
    no
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Base Part Number
    V110B5C100
  • Efficiency
    81.3%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    20A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm