  • USP1E4R7MDD
USP1E4R7MDD
advertisement
Manufacturer No:
USP1E4R7MDD
HK JDW NO:
555-USP1E4R7MDD
Description:
USP 4.7μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 21mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Bi-Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 337
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
USP1E4R7MDD
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    10μA
  • Ripple Current
    21mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    21mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    31.5mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.16 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm