  • UPW1J150MED1TA
UPW1J150MED1TA
advertisement
Manufacturer No:
UPW1J150MED1TA
HK JDW NO:
555-UPW1J150MED1TA
Description:
UPW 15μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 48mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UPW1J150MED1TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    48mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    1.2Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    48mA @ 120Hz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm