  • UPV1A820MFD1TA
UPV1A820MFD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UPV1A820MFD1TA
HK JDW NO:
555-UPV1A820MFD1TA
Description:
UPV 82μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 175mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UPV1A820MFD1TA
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    82μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    175mA
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    1.1Ohm
  • Ripple Current @ High Frequency
    175mA @ 100kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm