  • UPS3200E3/TR13
UPS3200E3/TR13
advertisement
Manufacturer No:
UPS3200E3/TR13
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-UPS3200E3/TR13
Description:
RECTIFIER DIODE Diode Rectifier 2-Termination Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
UPS3200E3/TR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Diode Type
    RECTIFIER DIODE
  • Case Connection
    CATHODE
  • Output Current-Max
    3A
  • Application
    GENERAL PURPOSE
  • Number of Phases
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    200V
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    180A
  • Forward Voltage-Max
    0.88V
  • Reverse Current-Max
    10μA
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    EAR99
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Technology
    SCHOTTKY
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C