  • UPM2A220MPD1TA
UPM2A220MPD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UPM2A220MPD1TA
HK JDW NO:
555-UPM2A220MPD1TA
Description:
UPM 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 145mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UPM2A220MPD1TA
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.066mA
  • Ripple Current
    145mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Impedance
    550mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    145mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    275mA @ 10kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    11.5mm