  • UPM1J681MHD6TN
UPM1J681MHD6TN
advertisement
Manufacturer No:
UPM1J681MHD6TN
HK JDW NO:
555-UPM1J681MHD6TN
Description:
UPM 680μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 1.61A 0.709Dia 18.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 6947
Step5Bar-code shipping tag
UPM1J681MHD6TN
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.2852mA
  • Ripple Current
    1.61A
  • Tan Delta
    0.08
  • Impedance
    35mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.61A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.94A @ 10kHz
  • Diameter
    18mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • Length
    25mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C