  • UP3B-3R3-R
UP3B-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
UP3B-3R3-R
HK JDW NO:
255-UP3B-3R3-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
UP3B-3R3-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UP3B-3R3-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    3.628739g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    UNI-PAC™
  • Size / Dimension
    0.760Lx0.520W 19.30mmx13.21mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    8A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    13.21mm
  • Current Rating
    8A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.3mOhm Max
  • Max DC Current
    9.3A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    9.3A
  • DC Current
    8A
  • Height
    6.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.268 6.80mm
  • Length
    19.2786mm
  • Width
    13.208mm