  • UP050RH2R7K-B-B
UP050RH2R7K-B-B
advertisement
Manufacturer No:
UP050RH2R7K-B-B
HK JDW NO:
782-UP050RH2R7K-B-B
Datasheet:
UP050RH2R7K-B-B
Description:
UP050(RH TC) 2.7pF Ceramic Capacitor ±10% R2H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
UP050RH2R7K-B-B
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    UP050(RH TC)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    R2H
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    RH
  • Multilayer
    No
  • Diameter
    2.2mm
  • Length
    3.2mm