  • UP050F104Z-KFCZ
UP050F104Z-KFCZ
advertisement
Manufacturer No:
UP050F104Z-KFCZ
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-UP050F104Z-KFCZ
Package:
Axial
Datasheet:
UP050F104Z-KFCZ
Description:
P 0.1μF Ceramic Capacitor -20% +80% F 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
UP050F104Z-KFCZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    P
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    F
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    F
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.2mm
  • Length
    3.2mm