  • UP050B332K-A-BZ
UP050B332K-A-BZ
advertisement
Manufacturer No:
UP050B332K-A-BZ
HK JDW NO:
782-UP050B332K-A-BZ
Datasheet:
UP050B332K-A-BZ
Description:
3300pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
UP050B332K-A-BZ
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    B
  • Composition
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    2.2mm
  • Length
    3.2mm