  • UMK316F225ZGST
UMK316F225ZGST
advertisement
Manufacturer No:
UMK316F225ZGST
HK JDW NO:
782-UMK316F225ZGST
Datasheet:
UMK316F225ZGST
Description:
M 2.2μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK316F225ZGST
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm