  • UMK212F105ZGST
UMK212F105ZGST
advertisement
Manufacturer No:
UMK212F105ZGST
HK JDW NO:
782-UMK212F105ZGST
Datasheet:
UMK212F105ZGST
Description:
M 1μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK212F105ZGST
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm