  • UMK107C7224KAHTE
UMK107C7224KAHTE
advertisement
Manufacturer No:
UMK107C7224KAHTE
HK JDW NO:
782-UMK107C7224KAHTE
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
UMK107C7224KAHTE
Description:
M 0.22μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 1380
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK107C7224KAHTE
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm