  • UMK105UJ150JV-F
UMK105UJ150JV-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK105UJ150JV-F
HK JDW NO:
782-UMK105UJ150JV-F
Description:
M 15pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 26935
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK105UJ150JV-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm