  • UMK105CK0R5DV-F
UMK105CK0R5DV-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK105CK0R5DV-F
HK JDW NO:
782-UMK105CK0R5DV-F
Datasheet:
UMK105CK0R5DV-F
Description:
M 0.5pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0K 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK105CK0R5DV-F
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0K
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0J
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm