  • UMK105CG8R2BW-F
UMK105CG8R2BW-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK105CG8R2BW-F
HK JDW NO:
782-UMK105CG8R2BW-F
Datasheet:
UMK105CG8R2BW-F
Description:
M 8.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK105CG8R2BW-F
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    500μm
  • Length
    990.6μm
  • Width
    508μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm