  • UMK105B7471MV-F
UMK105B7471MV-F
advertisement
Manufacturer No:
UMK105B7471MV-F
HK JDW NO:
782-UMK105B7471MV-F
Description:
M 470pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK105B7471MV-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.026 0.65mm