  • UMK105B7223MV-FR
UMK105B7223MV-FR
advertisement
Manufacturer No:
UMK105B7223MV-FR
HK JDW NO:
782-UMK105B7223MV-FR
Description:
M 0.022μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 71840
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK105B7223MV-FR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.026 0.65mm