  • UMF325B7474MNHT
UMF325B7474MNHT
advertisement
Manufacturer No:
UMF325B7474MNHT
HK JDW NO:
782-UMF325B7474MNHT
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
M 0.47μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMF325B7474MNHT
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Thickness (Max)
    0.083 2.10mm